Kamerové systémy

Návrhy a realizace nových kamerových systémů

Většina námi realizovaných kamerových systémů je značky Dahua založených na IP technologii. Dahua je naprosto bezproblémový a v poměru cena – výkon velmi zajímavý hardware. IP technologie je zákazníky preferovaná, protože se nechá snadno začlenit do stávající síťové infrastruktury – v některých případech využít již existující kabeláž a síťové prvky. Po dohodě zvládneme i jiné značky a technologie.

Na základě Vašich požadavků a našich zkušeností vybereme nejlepší řešení. Připravíme projekt, podle kterého se následně realizuje instalace kamer, kabelových tras i nahrávacích zařízení. Nastavení vzdálených přístupů a zaškolení obsluhy je samozřejmostí. Vyřešíme pro Vás legislativní otázky včetně dokumentace. Postaráme se o následnou údržbu.

Rozšíření a upgrade stávajících systémů

Hlavní problémy starších kamerových systémů jsou nízké rozlišení, problematické a zastaralé programy pro Windows, neexistující aplikace pro mobilní telefony a nízká spolehlivost. Tyto systémy nemusí být na odpis, často jen potřebují vylepšit.

Zastaralé IP kamerové systémy

U IP technologie bývá řešení méně náročné, protože většinou není potřeba měnit kabeláž. Výměnou původních kamer a nahrávacího zařízení získáte moderní systém bez kompromisů. Rozšířit systém o nové kamery není problém.

Zastaralé analogové kamerové systémy

Záleží na konkrétním analogovém systému a stavu koaxiální kabeláže. Ve většině případů se nechá část nebo všechny kamery vyměnit za nové analogové s vysokým rozlišením. Případné rozšíření systému je možné analogově, anebo využít IP technologii. Dodáváme nahrávací zařízení, která zvládnou IP a analog zároveň. Tyto moderní analogové a hybridní systémy poskytují stejnou úroveň aplikací a možnost vzdáleného přístupu jako nové IP systémy.

Optimální řešení navrhneme v závislosti na aktuálním stavu a požadavcích zákazníka.

Obecné nařízení o ochraně osobních údajů – GDPR

Kolem kamerového systému je poměrně dost legislativy, na kterou se často zapomíná. Jsou provozovatelé, kteří jí řeší až když se o systém začne zajímat Úřad na ochranu osobních údajů. Ale to je pozdě.

Pro naše zákazníky poskytujeme kompletní poradenství týkající se legislativních otázek.

Poradíme Vám, jak správně umístit kamery a jak označit objekty kde jsou kamery umístěné. Poradíme, jak nakládat s osobními údaji a záznamy z kamer. Vypracujeme pro Vás dokumentaci. Vše v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – GDPR.

Máme připravenou ukázkovou instalaci, kterou Vám rádi předvedeme.

Představujeme kamerové systémy DAHUA

Dahua je předním výrobcem kamerových systémů s druhým největším světovým podílem na trhu. Zaměřuje se na stálé investice do výzkumu a vývoje nových technologií a inovací, investuje do nich 10% tržeb každý rok. Firma Dahua má více než 6000 profesionálů ve vývojářském týmu, kteří se věnují poskytování špičkových výrobků s vysokou kvalitou a výkonem. Řešení Dahua jsou navrženy tak, aby byla škálovatelné a modulární a tím poskytovat flexibilní možnosti konfigurace.

Jakou kameru vybrat?

V nabídce Dahua je bezpočet analogových i IP kamer různých tvarů a parametrů. Existují kamery do interiéru i venkovní s vysokým krytím odolávající povětrnostním vlivům. V nabídce jsou i odolné kamery v anti-vandal provedení. zajímavou možností jsou PTZ motorické kamery, které je možné na dálku ovládat.

Kamerové systémy děláme a různé modely máme otestované v praxi – parametry kamery můžeme vybrat s Vámi a vybereme dobře. Na vás zbývá zvolit ten ideální tvar, kde se ve většině případů rozhoduje mezi dome a bullet tvarem kamery.

Co kabeláž?

Kabeláž se liší podle technologie.

Analogové kamery jsou oddělené od běžné síťové infrastruktury, protože používají jiný druh kabelu – koaxiální kabel.

IP kamery koexistují se stávající síťovou infrastrukturou, protože používají stejné kabely jako Vaše počítače. To je teorie. V praxi je dobře kamerový systém z bezpečnostních důvodů oddělit – stále může používat stejné kabely, ale přidá se technologie vLAN. Jsme odborníci na síťové zabezpečení!

Nahrávací zařízení

Kdyby byly kamery oči systému, kabeláž jeho ruce, tak nahrávací zařízení je jeho srdce. Je to krabička ve které je hard disk, na kterém se ukládají záznamy. Záznamy i živé vysílání si můžete prohlížet pomocí aplikace v mobilním telefonu i software v počítači.

Společnost Dahua má v nabídce velmi kvalitní nahrávací zařízení, které prostě fungují. Vybereme pro Vás vhodné zařízení podle velikosti a typu kamerového systému.

Software pro práci s kamerovým systémem

Software dodávaný ke kamerovým systémům Dahua je velmi přehledný a dobře ovladatelný. Umožňuje zobrazení živých náhledů i práci se záznamy. Ovládání PTZ motorických kamer je samozřejmost. V záznamech je možné vyhledávat jednotlivé události. Je zdarma bez jakéhokoliv omezení.

Fotografie jsou reálná ukázka části našeho firemního kamerového systému, kterou používáme pro prezentaci zákazníkům.

Program Smart PSS pro Windows

Aplikace gDMSS plus pro mobilní zařízení Android a iOS

Váš kamerový systém vždy na dosah ruky.